תחזוקת בריכות שחיה העשויות מחומר P.V.C.

בריכות העשויות מפי.וי.סי. הן בריכות המיוצרות בטכנולוגיה מתקדמת. בבריכות פי. וי. סי  קרקעית הבריכה בנויה מפלדת אל חלד, הדפנות מחומר הפי.וי.סי. ומפוליאסטר עבה והודות לחומרים האלו הבריכות מחזיקות מעמד שנים ארוכות ומקנות לכל המתרחצים בהן בטיחות וחוזק.

בריכת P.V.C. – כל היתרונות

איטום בריכת השחיה ביריעות פי.וי.סי. מבטיחה שקט נפשי מפני נזילות מים. מבין סוגי האיטום השונים המיועדים לבריכות השחיה זוהי אחת השיטות המומלצות ביותר.

הבנייה של בריכות פי.וי.סי. מונעת סדקים כבר בשלב הבנייה ומבטיחה שהם לא יופיעו גם בעתיד

הודות לפלדת האל חלד היציבה והעמידה שממנה מיוצרת רצפת הבריכה לא ייווצרו בבריכה הפרשי גובה שונים.

את הבריכות אפשר לעצב בכל סגנון בהתאם לבחירה האישית של הלקוח ובהתאם לתקציב. סביב הבריכה אפשר לשלב תאורה באמצעות גופי תאורה מיוחדים שיקנו למתרחצים אווירה נעימה גם בשעות הערב והלילה, אפשר להוסיף פאנלים מסוגננים, פסיפסים בקירות, קרמיקה ועוד.

איך לתחזק נכון בריכות P.V.C.

חיטוי מי השחיה

כדי לשמור על מי רחצה נקיים חשוב לחטא את מי השחייה. ההכלרה היא שיטת החיטוי הנפוצה ביותר.

את הכלרת המים אפשר לבצע בשתי שיטות, בתמיסה נוזלית או בטבליות.

הכלרה בתמיסה נוזלית מיועדת בעיקר לבריכות ציבוריות. התמיסה הנוזלית זולה יותר מאשר טבליות הכלור, אך בשל הריכוז הנמוך של הכלור בתמיסה יש צורך בכמויות גדולות כדי לחטא היטב. את התמיסה הנוזלית מוסיפים ישר למי הבריכה תוך הפעלת סירקולציה של המים. מאחר והוספה של תמיסת הכלור מעלה את רמת הPH של המים, חשוב לבדוק את רמת ה-PH  ואם יש צורך לווסת אותה באמצעות הוספת חומצה.

טבליות הכלור מכילות ריכוז גבוה יותר של כלור מאשר התמיסה הנוזלית והן משחררות את הכלור במים בתהליך איטי. הן מתאימות לבריכות שחייה קטנות יותר, פרטיות ולשימוש ממושך.

אין לזרוק טבליות כלור ישר אל מי הבריכה מאחר והריכוז הגבוה של הכלור בטבליות עלול לפגוע בחומר הפי.וי.סי. את הטבליות יש לשים בכלי מיוחד מלא במים ולהכניס אותו אל מי הבריכה מתוך הקפדה על סירקולציה של המים. כאשר הסירקולציה אינה פועלת יש להוציא את טבליות הכלור מהמים כדי למנוע מצב של ריכוז יתר של הטבליות.

שמירה על ערכי החומציות במים

חומציות המים, PH, צריכה להיות ברמה שבין 7.2 לבין 7.6. PH נמוך מהרמה המינימאלית יגרום לשחיקה מוגברת של יריעות הפי.וי.סי., להופעת כתמים ולגירוי של העיניים והעור של המתרחצים.

חשוב להקפיד על בדיקה קבועה של רמת החומציות במים ואם יש צורך, להגביר את הרמה  באמצעים שונים כמו למשל הוספת סודה אקוסטית ועוד.

כאשר רמת החומציות תהיה גבוהה מדי היא תקטין את כוח החיטוי של הכלור, תגרום להופעת מים עכורים ולהופעת אבנית על יריעות הבריכה. כדי להוריד את רמת החומציות במים משתמשים בדרך כלל בחומצת מלח.

תחזוקת בריכת P.V.C. בעונת החורף

בריכה העשויה מיריעות  P.V.C חייבת להישאר מלאה במים גם בעונת החורף.

גם בעונת החורף יש להפעיל סינון וחיטוי של המים במשך יום שלם לפחות שלוש פעמים בשבוע.

גם אם אתם לא מתרחצים בבריכה, יש להוסיף כלור למים.

גם בעונת החורף יש להקפיד על רמת החומציות במים. הרמה הנדרשת לעונת החורף היא 7.2.

פעמיים בשבוע יש להכניס לבריכה את הרובוט לניקוי כדי לאסוף את כל הלכלוכים והמשקעים שהצטברו בקרקעית הבריכה. אם אין לכם רובוט מיוחד לניקוי הבריכה אתם יכולים השתמש גם במטאטא יונק.

חשוב להשאיר את הבריכה מכוסה. הכיסוי הטוב ביותר הוא כיסוי של יריעת פי.וי.סי. גם כאשר הבריכה מכוסה יש להקפיד על כל ההוראות כפי שפורטו בסעיפים הקודמים.